(( نشست خبری سرپرست موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان آذربایجان غربی با اصحاب رسانه ))موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار خراسان رضوی

نشست خبری مجید احمدپور سرپرست موسسه  ایثار آذربایجانغربی راس ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ   ۹۷/۱۰/۲۹ با حضور جمعی از معتبرترین اصحاب رسانه برگزار گردید. وی ضمن معرفی موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار بیان نمود که این موسسه یک موسسه غیر انتفاعی است وابسته به بنیاد شهید وامور ایثارگران با شخصیت حقوقی مستقل که ریالی از بودجه عمومی دولت استفاده نمی کند. قبل از تاسیس این مجموعه ها دراستانها زیر نظر ادارات کل بنیاد اداره میشد ودارای مدیریت واحدی نبود که با تاسیس موسسه ایثار این انسجام شکل گرفت و از سال۹۲با تغییرات در سطوح عالی مدیریتی با رویکرد جدید موجب رشد وترقی و تحول در موسسه ایثار به شرح ذیل گردید:

۱)با برون سپاری مراکز به بخش خصوصی موجب کاهش هزینه و افزایش در آمدو ارائه خدمات بهینه و رایگان به جامعه هدف که موسسه ایثار با این عمل به فرمایش مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی به عینه عمل نموده است.

۲) واگذاری مراکز توانبخشی بنیاد به موسسه ایثار

۳)  اخذ گزارش مقبول عملکرد مالی توسط حسابرسی مفید راهبر

موسسه ایثار استان فعالیت خودرا  از تیر ماه سال ۸۸  آغاز نموده است ودر حال حاضر در دو فاز فرهنگی و ورزشی به جامعه ایثارگری  وسایر اقشار جامعه  ارائه خدمات می نماید.

موسسه ایثاراستان در فاز فرهنگی دارای دو کانون در ارومیه و مهاباد می باشد که درده ماهه اخیردر ارومیه بالغ بر۷۵۰ نفر ودر  مهاباد بالغ بر ۵۵۰ نفر در رشته های کامپیوتر نقاشی خیاطی  زبان و تقویتی  بانصف بها و کلاسهای قرآنی بصورت رایگان به جامعه عزیز ایثارگری ارائه خدمات نموده است .

 در فاز ورزشی دارای دو استخر سرپوشیده در ارومیه و سردشت و پنج  مجموعه ورزشی چندمنظوره باسالنهای بدنسازی رزمی تنیس روی میزو.. .در ارومیه ، خوی ، نقده و میاندواب می باشد که۲۰ گروه ورزشی فعال جامعه هدف در ۱۰ ماه اخیر جمعا ۲۸۰۰ جلسه ۱/۵ ساعته که در این جلسات بالغ بر۸۲۰/ ۴۹ نفر بصورت رایگان و  در سانس های عمومی  استخر و سونای ولایت ارومیه و شهدای شیمیایی سردشت  ۱۱۸/ ۱۹نفر بصورت تفریحی با نصف بها به جامعه عزیز ایثارگری خدمات ارائه شده است .

موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار خراسان رضوی

فاز توانبخشی ایثار که در حال حاضردر اختیار بنیادشهید می باشددر زمینی به مساحت ۱۸.۶۵۰ مترمربع احداث گردیده و  در مرحله تکمیلی می باشد که۷۸ % پیشرفت فیزیکی داشته است .ودر ضمن این موسسه با افتتاح سالن غذا خوری سنتی و کارواش که توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است و برابر دستوالعمل های موسسه مرکز با تخفیفات در خدمت خانواده شهدا وایثارگران  می باشدو به سایر اقشارجامعه ارائه خدمات مینماید.

مجید احمدپور برنامه های آتی موسسه ایثار استان را اینگونه تشریح کرد:

-برونسپاری جهت تکمیل زمین چمن مصنوعی مجموعه شهید امینی و احداث تنیس خاکی مجتمع ولایت 

-اقدامات اولیه برای گرفتن موافقت اصولی پایش سلامت از معاونت دارو ودرمان دانشگاه علوم پزشکی استان

و در پایان مجید احمدپور ضمن قدردانی از زحمات همکاران ستادی حسن ختام جلسه را اینگونه اعلام کرد: امیدوارم شعار ایثار یک حس خوب وماندگار با ارائه خدمات بهینه در اذهان جامعه ایثارگری و سایر اقشار جامعه ماندگار بماندو این شعار به عینه تحقق یابدو در جامعه عزیز ایثارگری شور نشاط و رضایت مندی افزایش یابد.و با برنامه ریزی های مدون شاهد حضور جانبازان عزیز در میادین ورزشی حرفه ای بخصوص در تیم های مطرح ملی و میادین پارا المپیک آسیایی و جهانی باشیم. تشویق و سوق دادن جانبازان ۷۰% و والدین شهدا به مجموعه های ورزشی بطوریکه حداکثر این عزیزان از مجموعه ها استفاده نمایند که برای سلامتی روح و روان و جسم این بزرگواران ضروری می باشد.