نشست خبری مدیر موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار فارس با اصحاب رسانه

در تاریخ ۹۷/۱۱/۰۷  رأس ساعت ۱۰:۳۰  در سالن سرو مجموعه فرهنگی موسسه ایثار فارس نشست خبری با حضور ۱۴ نفر از خبرنگاران رسانه های مختلف (خبرگزاری فارس، روزنامه اطلاعات، خبرگزاری برنا ، خبرگزاری رضوی ، مطبوعات فارس ، روزنامه افسانه ، روزنامه طلوع ، خبرگزاری ایسنا، روزنامه تماشا ، روزنامه پیام خبر ، خبرگزاری موج ، بسیج و شیرازه  ، روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران)  برگزار گردید ابتدا مدیر موسسه پس از معرفی موسسه از لحاظ ماهیت حقوقی ، ساختار تشکیلاتی و ماموریت ها و وظایف  به معرفی مراکز و اماکن در اختیار پرداخت و ضمن گزارشی از عملکرد موسسه در هر کدام از حوزه ها به مطالب زیر اشاره نمود.

موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار فارس در شهریور ماه سال ۱۳۹۵  همزمان با هفته دولت در فضایی به مساحت بیش از ۳۰  هزار متر مربع و زیر بنای  ۱۸،۵۰۰ متر مربع در باغ جنت شیراز  در چهار بخش توانبخشی ، اقامتی ، فرهنگی و ورزشی افتتاح گردید.

بخش توانبخشی شامل مراکزی از جمله فیزیوتراپی ، گفتار درمانی ، کار درمانی  و ارتز و پروتز می باشد که بخش فیزیوتراپی سالانه ظرفیت پذیرش ۳۰۰۰ نفر در یک شیفت را دارا می باشد .

همچنین بخش ارتزپروتز در ایام دهه فجر امسال همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری خواهد رسید. که در جنوب کشور بزرگترین و مجهزترین مرکز ارتوپد فنی خواهد بود.

در بخش اقامتی که شامل ۴۶  اتاق  ۲  ، ۳  و ۴  تخته با ظرفیت روزانه ۱۱۰  نفر همراه با رستوران و کافی شاپ می باشد که بر اساس دستور العملهای ارائه شده از ستاد مرکز با تخفیفهای همیشگی به صورت ۳۰  درصد تخفیف به همکاران محترم  ، ۴۰  درصد تخفیف جانبازان محترم  ۵  تا ۴۹  درصد و افراد تحت تکفل ،  ۵۰ درصد تخفیف به خانواده محترم شهدا، آزادگان و جانبازان ۵۰  تا ۶۹  درصد  و   ۷۰  درصد تخفیف به جانبازان عزیز ۷۰  درصد خدمات ارائه می نماید.

در قسمت فرهنگی که شامل چند سالن و تالار می باشد که شامل سالن آمفی تئاتر ، سالن جلسات ، کارگاههای هنری ، نمایشگاههای مختلف با ۵۰ درصد تخفیف به ایثارگران عزیز خدمات رسانی  می کند.

در قسمت مجموعه ورزشی که شامل سالن چند منظوره توپی ، بدنسازی ( ایروبیک ، یوگا ، trx   و بدنسازی ) و استخر و سونا می باشد . که هر روزه پذیرای ایثارگران عزیز  و خانواده محترم آنها به صورت رایگان و نیم بها می باشد .

که شامل ۶  سانس رایگان استخر و سونا ، ۶  سانس رایگان سالن توپی و تخفیف بدنسازی ارائه می گردد.

در ادامه آقای نعمت الهی  مدیر موسسه با اعلام اینکه ماهیت حقوقی  موسسه مستقل غیر دولتی ، غیر انتفاعی و خود گردان دارد ماموریت و رسالت اصلی آن ارائه خدمات فرهنگی ورزشی و توانبخشی با بهترین کیفیت و با تمام ظرفیت به جامعه محترم ایثارگری و خانواده محترم آنها با حفظ شأن و منزلت و کرامت این عزیزان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است  و ایثارگران و خانواده محترم آنها در دریافت خدمات در اولویت هستند و موسسه ظرفیت مازاد را به منظور تامین هزینه های جاری در اختیار عموم مردم قرار  می دهد و در خصوص ارائه خدمات به ایثارگران و خانواده معظم آنها در سال ۹۷  آمار خدمات ارائه شده به ایثارگران در بخشهای مختلف را به شرح ذیل  ارائه نمودند.

حدود ۶۳۰۰ نفر از ایثارگران و خانواده محترم آنها از مجموعه های ورزشی این موسسه خدمات رایگان دریافت نموده اند.

همچنین در هفته  ۶  سانس میزبان تیم بسکتبال با ویلچر جهت تمرین و مسابقات لیگ می باشد.

خدمات ارائه شده به ایثارگران و خانواده محترم آنها در مجموعه اقامتی ۵۰۰۰  نفر

خدمات ارائه شده به ایثارگران و خانواده محترم آنها در مرکز فیزیوتراپی ۱۱۸۲   نفر

خدمات ارائه شده به ایثارگران و خانواده محترم آنها در مرکز فیزیوتراپی ( گفتار درمانی ، کاردرمانی و لیزر کم توان) ۴۰ نفر ( ۱۰ جلسه ای )

تعداد ایثارگران و خانواده محترم آنها در حوزه فرهنگی ۲۵  جلسه عمومی فرهنگی متوسط هر جلسه ۱۵۰  نفر

همچنین ایشان اضافه نمودند ، اگر ایثارگران بتوانند همه ظرفیتهای موسسه را پر کنند هیچگونه خدماتی به غیر ایثارگر داده نخواهد شد.

سیاستها و ماموریت های اصلی موسسه منطبق با اساسنامه ثابت ولی ساز و کار اجرائی متناسب با شرایط و نیاز ایثارگران قابل تغییر است.

این موسسه به هیچ عنوان هدف درآمد زایی به منظور کسب سود نداشته و باقی مانده درآمد  پس از کسر هزینه ها در حوزه ماموریت ذاتی موسسه ویژه ایثارگران هزینه می شود.

در پایان نیز پرسش و پاسخ انجام شد که مدیر موسسه به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.